Inbjudan: Presentation av Ambeas delårsrapport för det första kvartalet 2026

Närvarande: Mark Jensen, vd och Benno Eliasson, CFO.

Den 7 maj kl. 07:00 (CET) offentliggörs Ambeas delårsrapport för det första kvartalet 2026. En presentation med möjlighet att delta per telefon kommer att hållas kl.10:00 (CET) torsdag 7 maj. Presentationen hålls på engelska och finns tillgänglig som webcast på www.ambea.se eller direktlänk: https://edge.media-server.com/mmc/p/zqran7yp

Telefonkonferens
För att delta via konferenssamtalet, registrera dig innan samtalet med hjälp av länken nedan. Vid registrering erhålls ett uppringningsnummer och en unik personlig PIN-kod. För att vara säker på att uppkopplingen till konferenssamtalet fungerar, vänligen ring in tio minuter före konferenssamtalets starttid. 

Registrering telefonkonferens:
https://register-conf.media-server.com/register/BI042ca62c64764e42809a83e8d15b8417

Kvartalsrapport och tillhörande presentation kommer att finnas tillgängligt på https://ambea.se/investerare/rapporter/rapporter-och-presentationer

 

 

 

För mer information, vänligen kontakta:

Benno Eliasson, CFO
E-post: ir@ambea.se

Ambeas presstjänst
Telefon: +46 (0)10 33 00 501
E-post: press@ambea.se

Ambea är Nordens kunskapsledande omsorgsföretag. Inom Ambea arbetar över 41 000 medarbetare med att skapa ett bra liv för mer än 18 000 omsorgstagare på fler än 1 000 enheter runt om i Norden. Vi ska vara kvalitetsledande i allt vi gör och vår vision är att göra världen lite bättre, en människa i taget. Ambea har huvudkontor i Solna, Sverige och är noterat på Nasdaq Stockholm. 


Tillbaka till pressmeddelanden